Kozetkon to jednodniowe, bezpłatne wydarzenie, łączące w sobie elementy konwentu i popularnonaukowej konferencji psychologicznej. Będzie to okazja do spotkania, pogrania w gry planszowe i RPG, posłuchania prelekcji czy poznania nowych osób z fandomu, twórców, ale i pozytywnych osób ze środowiska psychologicznego.

W tym roku mamy przyjemność organizować już drugą edycję wydarzenia! Zobacz mini-galerię zdjęć z ubiegłej edycji (patrz zdjęcia obok).

Czas i miejsce

17 sierpnia 2024, godz. 10.00 – 18.00

Biblioteka Multimedialna Planeta 11

al. Piłsudskiego 38, Olsztyn

Program

Biblioteka

Sala główna

10.15 Otwarcie wydarzenia

10.15 Co ma wspólnego fantastyka z psychologią? - Ola "Andzia" Radomska-Budnik, Fantastyczna Kozetka

Otwarcie wydarzenia i krótkie wprowadzenie do idei, która przyświecała powstaniu Fantastycznej Kozetki, czyli połączenia fantastyki z psychologią.

11.30 Czy gry RPG mogą kształtować kompetencje społeczne? - Sławomir Duda, PsycheQuest

Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy zabijanie smoków może pomóc Wam lepiej poradzić sobie podczas rozmowy o pracę lub innej trudnej sytuacji społecznej? Podczas naszej prelekcji odkryjemy, jaki potencjał skrywają papierowe gry RPG jako narzędzia do treningu umiejętności społecznych.

Gry fabularne (TTRPG) to nie tylko źródło dobrej zabawy, ale również potężne narzędzie rozwojowe i terapeutyczne. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak uczestnictwo w takich grach może wpływać na rozwój kompetencji komunikacyjnych, pracy zespołowej oraz empatii. Przeanalizujemy zalety i wady podejścia wykorzystującego RPG jako narzędzie do treningu umiejętności społecznych. Przyjrzymy się, czy każda sesja RPG może pełnić taką rolę oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby gra przyniosła zamierzone efekty.

13.00 Fantastyczna terapia schematów - Juliana Szewczuk, Poddasze Myśli i Ola "Andzia" Radomska-Budnik, Fantastyczna Kozetka

Podczas prelekcji Juliana i Ola opowiedzą o pozytywnych schematach emocjonalnych, czyli super mocach, które przekładają się na nasze zdrowie psychiczne.

14.30 - Tipy i triki przy storytellingu w RPG i nie tylko - Dominika "Neerdie" Kledzik, Rzucaj Nie Gadaj

Podczas prelekcji Neerdie opowie nieco o storytellingu. Pokaże Wam sposoby na opowiadanie wyjątkowych historii na przykładzie sesji RPG i książek. Powie też nieco o pisaniu fabuły.

16.00 - CO TO ZA BYDLE? - Crystal Root

Co to za bydle? to prelekcja, która zabierze Was w podróż po ciekawych i rzadkich stworach. Crystal Root opowie Wam, czym są, gdzie ich szukać i jak je można wykorzystać w RPG, grach czy literaturze.

Przestrzeń prelekcyjna II

11.00 NPC niejedno ma imię - Janosik, Topory Olsztyn

Jak stworzyć charakterystycznego NPC na sesję? Skąd czerpać inspiracje przy tworzeniu BNów? Na tej prelekcji dowiesz się wszystkiego, co MG wiedzieć powinien przygotowując swoje sesje pod kątem postaci.

12.15 Nie bądź Lazanią! Bądź Doctorem! - czyli o grze fabularnej Doctor Who - Tomasz "Fejmuss" Balwierz, Lovibond RPG

Allons-y Lovizetkon! Kto zabierze TARDIS, bierze cały wszechświat! Tylko mam złą wiadomość, bo kto ją ma? HA! Zgadnijcie KTO! Słuchajcie teraz pytanie brzmi „Kto ma prelekcje na temat oficjalnej gry fabularnej Doctor Who?” Odpowiem: JA! Następne pytanie: Kto przyjdzie, żeby posłuchać jak opowiadam o wspaniałej grze, która pozwoli nam się wcielić w Towarzyszy, lub w samego Doctora? Odpowiem: TY!

13.45 Jak prowadzić sesje w Podmroku - Holms, Topory Olsztyn

Wszystko o Podmroku w świecie Forgotten Realms. Co warto przeczytać? Co warto wyciągnąć z oficjalnych przygód czy kampanii? Jakie potworności żyją w Podmroku i jak to pokonać? Jak stworzyć odpowiedni klimat w Podmroku? Z jakiej muzyki warto korzystać?

15.15 - Sesja zero - nie tylko uzgadnianie wspólnych zasad - wyznawca

O czym warto rozmawiać na sesji zero – co dać od siebie jako MG i co wyciągnąć od Graczy żeby wszyscy się dobrze bawili.

16.30 - Iglica jako Konstantynopol na Mazurach... Musi upaść - Prezentacja Systemu Iglica: Miasto Musi Upaść - Serget, Lovibond RPG

Co mają wspólnego Mazury, Iglica i Konstantynopol? A co do tego ma Olsztyn (ten wyższy)? Przyjdziesz to zobaczysz. Wprowadzenie do systemu Iglica: Miasto Musi upaść

17.45 Zakończenie wydarzenia

Patio

Strefa Toporów

Więcej informacji już wkrótce…

Strefa planszówkowa

Przestrzeń otwarta w godz. 10.30-17.30. Możliwość porozmawiania o grach, wypożyczenia i rozegrania przy stolikach.

Strefa warsztatowa

11.00 - Warsztaty z formy Tańczącego Smoka (Awatar: Legenda Aanga) - Navis

Nauka formy Tańczącego Smoka to świetna okazja, aby poczuć się jak jeden z bohaterów serialu Awatar: Legenda Aanga. Członkowie Wioski Awatara nauczą was sekwencji ruchów, która pozwoli Wam w stopniu mistrzowskim opanować magię ognia. Magowie innych żywiołów również mile widziani!

15.00 - Warsztaty z improwizacji teatralnej - Karolina Obrębska i Konrad Szyc, Teatr Kloszart

Warsztaty improwizacji to danie, które składa się z wielu wyśmienitych składników. Znajdziemy w nim między innymi szczyptę spontaniczności, parę łyżek umiejętności wyrażania siebie, szklankę kreatywności czy kilka litrów dobrej zabawy i rozrywki. To zajęcia dla każdego, kto ma ochotę spróbować tej szalonej mieszanki. Ostrzegamy, że może uzależniać.

Preferowany swobodny strój, aby nie utrudniał poruszania się (nie muszą to być dresy.

Sesje RPG

– Sesje są podzielone na dwa bloki godzinowe
𝗕𝗹𝗼𝗸 𝗜 – Sesje I-III (Bladerunner, DnD, Gothic) – godz. 10:00 – 14:00
𝗕𝗹𝗼𝗸 𝗜𝗜 – Sesje IV-V ( Soulbound, Mork Borg) 14:00 – 18:00
– Zapisy na adres email:
Sesje mają limit 4 miejsc; 𝗪𝘆𝗷𝗮̨𝘁𝗲𝗸: 𝗦𝗲𝘀𝗷𝗮 𝗚𝗼𝘁𝗵𝗶𝗰 – 𝟯 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗮
– O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń

 

Organizatorzy

Partner strategiczny

Patroni medialni

Partnerzy wydarzenia